WÖRWAG Pharma – Kompetence ve vědě a praxi

Biofaktory, preparáty proti následným onemocněním diabetu a proti onemocnění srdce a krevního oběhu – to jsou naše speciální oblasti!

V každé z těchto oblastí budujeme naši širokou paletu kvalitních produktů na základě dlouhodobé kompetence. Za biofaktory od WÖRWAG stojí dlouholeté vědomosti expertů s praxí z přírodního léčitelství.

Biofaktory, což jsou vitamíny, minerální látky, stopové prvky a vitamínům podobné substance, nejsou úspěšně používány pouze jako prevence, ale také jako přírodní a podpůrná léčba.  
Stěžejní body v paletě produktů firmy WÖRWAG přitom tvoří preparáty k léčbě průvodních onemocnění diabetu, jako jsou neuropatie (postižení nervů) a nemoci srdce a krevního oběhu.  

Důležitou substancí v oblasti biofaktorů je Benfotiamin – účinná látka z milgamma®. Jelikož tělo tento v tuku rozpustný předstupeň Thiaminu (Vitamin B1) přijímá podstatně lépe než běžný Thiamin, může být nedostatek Thiaminu daleko efektivněji kompenzován Benfotiaminen.

Dr. Fritz Wörwag,zkušený farmaceut a zakladatel firmy, zjistil, že Benfotiamin je díky svým speciálním vlastnostem velmi důležitý právě pro diabetiky. Tito pacienti často trpí nedostatkem Thiaminu, což podporuje postižení nervů a cév. Benfotiamin může nedostatek Thiaminu odstranit a nervy a cévy tak chránit. Dnes má tato inovační účinná látka pevné místo v léčbě diabetické neuropatie. A díky dobré snášenlivosti, přírodní účinnosti a perspektivnímu spektru účinků je stále aktuálnější.  

Druhým biofaktorem, který se osvědčil při léčbě diabetické neuropatie, je alfa-lipoová kyselina – účinná látka z Thiogamma®. Stejně jako Benfotiamin působí přirozeně proti neuropatiím a vyznačuje se velmi dobrou snášenlivostí.